• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI18.4%
Bezrobocie5.5%
PKB2.0%
Stopa ref.6.75%
WIBOR3M6.9%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Elektromont SA. rozszerza działalność o handel węglem i zmienia nazwę na Carbon Group

Spółka Elektromont, dotychczas zajmująca się realizacją instalacji elektrycznych w obiektach przemysłowych, wyznacza nowe kierunki rozwoju. Spółka planuje rozpoczęcie działalności w obszarze obrotu źródłami energii, między innymi węglem kamiennym. W tym celu podjęte zostały kroki zmierzające do realizacji pierwszych kontraktów. Zmianie ulegnie również nazwa Spółki na Carbon Group.

29 sierpnia Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło strategiczną decyzję dotyczącą rozszerzenia przedmiotu działalności Elektromont. W ramach prowadzonych wcześniej analiz dotyczących dużego zapotrzebowania rynku na dostawę źródeł energii Spółka dostrzegła możliwości rozwoju nowych segmentów. Po uzyskaniu stosownych zezwoleń firma rozpocznie handel, w pierwszej kolejności tradycyjnymi źródłami energii, jak np. węgiel kamienny, a w kolejnych etapach obrotem odnawialnymi źródłami energii.

Deficyt paliw kopalnych, w szczególności węgla jest obecnie jednym z wiodących problemów, z którymi zmaga się Polska i inne kraje Europy. Jak wynika z szacunków Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla do końca roku w naszym kraju może zabraknąć od 4 do 6 mln ton węgla. W dłuższej perspektywie braki na rynku mogą mieć znaczne konsekwencje dla rodzimej gospodarki, ale również dla społeczeństwa. Wzrost aktywności firm w zakresie dostarczania paliw kopalnych stwarza możliwości większego pokrycia energetycznego kraju.

Firma zamierza zawrzeć pierwsze kontrakty, których finalizacja planowana jest na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2022 r.

W związku z nowymi planami rozwoju zmianie ulegnie również nazwa Spółki na Carbon Group, która będzie tożsama z profilem nowej działalności. Z kolei dotychczasowy biznes zostanie wyłączony i kontynuowany w spółce zależnej.

Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.