• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI18.4%
Bezrobocie5.5%
PKB2.0%
Stopa ref.6.75%
WIBOR3M6.9%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Big Cheese Studio ma umowę z Microsoftem

Big Cheese Studio podpisała z Microsoftem umowę licencyjną, dzięki której Cooking Simulator pojawi się w usłudze Xbox Game Pass. Produkcja od sierpnia 2020 r. dostępna jest w sklepie Xbox Store, co pozwoliło spółce tylko w roku ubiegłym odnotować milion przychodów. Zarząd spółki liczy, że kontynuacja dywersyfikacji kanałów dystrybucji przełoży się na jej przyszłe wyniki finansowe.  

- Z uwagi na długi cykl życia naszego flagowego projektu ,,Cooking Simulator’’ i przyjętą strategię rozwoju, konsekwentnie dbamy o poszerzanie kanałów dystrybucji. To dla nas bardzo ważne, ponieważ dywersyfikacja kanałów pozwala nam efektywnie poprawiać wyniki finansowe i przy okazji wspiera promocję produktu. Wśród kamieni milowych na ten rok przewidzieliśmy rozwój projektu w obszarze VR oraz o wersje konsolowe. Wszystko realizujemy zgodnie z planem. Premiera w sklepie Oculus Store już za nami, debiut był udany. Teraz przyszedł czas na wersje konsolowe. Właśnie podpisaliśmy umowę z Microsoftem, dzięki której ,,Cooking Simulator’’ będzie dostępna w usłudze Xbox Game Pass. To rozwiązanie z obszerną biblioteką gier, które cieszy się dużą popularnością wśród posiadaczy konsol Xbox i użytkowników PC. – mówi Łukasz Dębski, prezes zarządu Big Cheese Studio.

Gra Cooking Simulator na pierwszą konsolę trafiła w maju 2020 r. Debiut odbył się w sklepie Nintendo Switch. Kilka miesięcy później, w sierpniu 2020, tytuł trafił na urządzenie Xbox One. W maju 2021 r. przyszedł czas na konsolę Play Station 4. Aktualnie gra zmierza na Xbox Games Pass.

- Podpisana umowa z Microsoftem to kolejny etap monetyzacji gry Cooking Simulator. Warto zwrócić uwagę, że na ponad trzy letniej grze podpisaliśmy umowę gwarantującą prawie trzy letnie przychody. Wierzymy dodatkowo, że pozwoli nam to zwiększyć rozpoznawalność naszego tytułu, co zaprocentuje w przyszłości. Zwiększenie rozpoznawalności naszej marki jest dla nas ważne w kontekście kolejnych premier. Cały czas staramy się efektywnie budować community wokół Cookinga – komentuje Jakub Rafał, Dyrektor Finansowy w Big Cheese Studio.
To właśnie konsekwentnie realizowana strategia rozwoju gry Cooking Simulator ma znaczący wpływ na wzrost wyników finansowych spółki. W I kwartale br. Big Cheese Studio odnotowało blisko 4,7 mln zł zysku operacyjnego EBIT oraz 4,6 mln zł zysku netto (wzrost o 38% rdr). Najwięcej przychodów Studio odnotowuje ze sprzedaży gry na platformie Steam i Steam VR, natomiast w roku ubiegłym, z samego sklepu Xbox Store spółka odnotowała 1 mln przychodów.

Big Cheese Studio to także firma prowadząca aktywną politykę dywidendową. Ostatnia wypłata dywidendy, w kwocie 8 mln zł z zysku netto za rok 2021, odbyła się w dniu 18 lipca 2022 r. To 64 proc. osiągniętego w ub. roku zysku netto, który wyniósł 12,4 mln zł. Dywidenda na jedną akcję liczyła 1,94 zł.
Globalny rynek gier konsolowych w 2021 r. osiągnął wartość ok. 50 mld USD

Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.