• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI17.2%
Bezrobocie4.9%
PKB5.5%
Stopa ref.6.5%
WIBOR3M7.18%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Eco5Tech zaprojektuje wschodnią obwodnicę Gąbina

Eco5tech SA po wygranym publicznym przetargu podpisała umowę z Mazowieckim Zarządem Dróg w Warszawie na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy wschodniej obwodnicy Gąbina. Wartość kontraktu wynosi ponad 1 mln zł. Na zakończenie prac Eco5tech będzie miało 24 miesiące od dnia podpisania umowy.

- Jest to już kolejna umowa realizowana dla Mazowieckiego Zarządu Dróg w Warszawie. Cieszę się, że Eco5tech ma szansę tak intensywnie uczestniczyć w rozwoju infrastruktury drogowej w województwie mazowieckim. Inwestycja ta ma kluczowy charakter dla lokalnej społeczności, która oczekuje rozwiązań gwarantujących sprawny i bezpieczny  ruch drogowy na terenie swojej miejscowości i poza nią. - mówi Alicja Gackowska, Prezes Zarządu Eco5tech.

Dokumentacja projektowa, która ma zostać przygotowana przez Eco5tech będzie przewidywać budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 577 z ul. Warszawską w Gąbinie. Projekt zawierać będzie m.in. budowę jezdni, poboczy, skrzyżowań, obiektów inżynierskich, jezdni dodatkowych, ścieżek pieszo – rowerowych, zatok autobusowych, systemu odwodnienia, budowę innych niezbędnych elementów drogi, a także zbiórkę i budowę istniejącej infrastruktury technicznej kolidującej z nowobudowaną drogą.

Do zadań Eco5Tech przy realizacji tego projektu będzie również należało uzyskanie w imieniu Mazowieckiego Zarządu Dróg decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej inwestycji oraz przygotowanie stosownego raportu o oddziaływaniu tego przedsięwzięcia na środowisko.

- W ciągu dwóch lat powstanie pełna dokumentacja nowej trasy i będziemy mogli rozpocząć prace budowlane. Finalnie ruch ciężarowy zostanie wyprowadzony poza miasto. Budowa obwodnicy znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfort życia mieszkańców. - powiedział Grzegorz Obłękowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.
Wschodnia obwodnica Gąbina jest drugim etapem budowy ringu drogowego wokół miasta. Trasa ominie miasto od wschodu i połączy DW nr 577 od strony Sochaczewa oraz DW nr 574 prowadzącą na Płock. Obwodnica ma za zadanie wyprowadzić ruch tranzytowy ze wschodu województwa Mazowieckiego w kierunku Płocka. Nowa trasa będzie miała ok. 3,5 kilometra długości. Inwestycja wiązana z budową obwodnicy Gąbina będzie kosztować ponad 50 mln złotych i ma być gotowa do końca 2025 r. Eco5tech wypracowała 1,2 mln zł przychodów ze sprzedaży w I kwartale br., co stanowi 17,5 proc. wzrost w porównaniu do okresu styczeń-marzec ubiegłego roku. Wysoki poziom sprzedaży oraz zdobyte granty przełożyły się na świetny wynik końcowy. Zysk netto Spółki był wyższy o 440% w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 r. i wyniósł  blisko 620 tys. zł. Obecnie Spółka realizuje kilkanaście projektów o łącznej wartości ponad 41mln zł.

Redkacja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.