• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI15.6%
Bezrobocie5.4%
PKB7.3%
Stopa ref.4.5%
WIBOR3M5.95%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Spółka SDS Optic pracuje nad uruchomieniem produkcji mikrosondy inPROBE

SDS Optic S.A. poinformowała o uruchomieniu nowego clean roomu o wysokiej klasie czystości. Tym samym Spółka zakończyła drugi etap działań dotyczących wdrożenia pilotażowej linii do produkcji optoelektronicznych części biosensorów światłowodowych, które są elementem mikrosondy inPROBE.

Nowy clean room ma powierzchnię ok. 72 m.kw. i składa się z 5 pomieszczeń o podwyższonej klasie czystości, połączonych specjalnymi śluzami. Trzy z tych pomieszczeń spełniają standard ISO8, natomiast 2 pozostałe standard ISO7. Oznacza to, że panuje tam bardzo niskie stężenie cząstek stanowiących potencjalne zanieczyszczenia, co jest znaczące dla uzyskania wysokiej jakości produktów i ich przyszłej komercjalizacji. W nowym clean roomie znalazła się także już większość specjalistycznych i zindywidualizowanych urządzeń, które Spółka zamówiła na początku roku. Zaplecze technologiczno-produkcyjne przeszło pomyślnie testy i zostało już uruchomione.

- Dzięki wprowadzeniu wysokich standardów technologicznych, jesteśmy w stanie utrzymać wysoki poziom czystości przy produkcji sond. Ma to bezpośredni wpływ na jakość i czułość wytwarzanych przez nas biosensorów. Oprócz kontroli czystości, w sposób stały monitorujemy także poziom wilgotności i temperaturę. Ich stabilność zapewniana jest przez automatyczny system sterowania. Dotarła do nas już większość urządzeń i maszyn produkcyjnych, które zostały zamówione na początku roku. Wszystko pomyślnie przeszło rozruch i mogło zostać uruchomione. Obecnie czekamy jeszcze tylko na najważniejszy zestaw urządzeń fotonicznych, który według planu powinien do nas trafić do końca września 2022 r. z fabryki w Stanach Zjednoczonych. Po jego otrzymaniu i uruchomieniu nasza linia do produkcji pilotażowej będzie już kompletna – mówi Marcin Staniszewski, Prezes Zarządu SDS Optic S.A.

Clean room znajduje się w Centrum ECOTECH-Complex w Lublinie, gdzie mieści się także siedziba SDS Optic. Spółka podpisała właśnie umowę wyłącznego najmu z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, która gwarantuje SDS Optic możliwość korzystania z przestrzeni uruchomionego clean roomu do końca 2027 r. Obecnie Spółka wynajmuje już prawie 400m2 przestrzeni laboratoryjno-biurowej.

Jak wskazano w raporcie, zrealizowanie kolejnego kamienia milowego przez Spółkę jest istotnym krokiem w osiągnięciu niezależności produkcyjnej w zakresie wytwarzania i przygotowania optoelektronicznej (fotonicznej) części biosensorów światłowodowych (mikrosond). Powiększenie infrastruktury laboratoryjnej oraz parku maszynowego jest niezbędne w przygotowywaniu dedykowanych prototypowych biosensorów światłowodowych (mikrosond) na potrzeby skalowania technologii do kolejnych obszarów zastosowania.

SDS Optic S.A. opracowała innowacyjną i unikalną w skali globalnej światłowodową mikrosondę inPROBE. Jest to biosensor o wysokim poziome czułości i specyficzności, pozwalający na wykonanie biologicznego pomiaru stężenia konkretnego biomarkera lub dedykowanego związku w ciele pacjenta (badanie in vivo) i bez konieczności pobierania tkanki (biopsji). Podstawowym polem aplikacji, na którego rozwoju i komercjalizacji obecnie Spółka się skupia jest diagnostyka, a także leczenie celowane markerów HER2-dodatniego raka piersi. Rozwijana przez SDS Optic technologia jest alternatywną metodą diagnostyczną dla bardziej czasochłonnej i bardziej inwazyjnej, tradycyjnej biopsji.

Raporty rynkowe wskazują, że średnioroczna stopa wzrostu globalnego rynku diagnostyki molekularnej HER2 w latach 2019-2025 wyniesie 12%, podnosząc wartość tego rynku do ponad 6,4 mld USD w 2025. W 2019 roku, w obszarze diagnostyki molekularnej HER2 wykonano ponad 7,5 mln testów o wartości ponad 4,1 mld USD.

Redakcja

Reklama AEC

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.