• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI15.6%
Bezrobocie5.4%
PKB7.3%
Stopa ref.4.5%
WIBOR3M5.95%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Genomtec powiększa sieć dystrybutorów platformy Genomtec®ID

Genomtec S.A. "GMT" pozyskała kolejnego już dystrybutora dla swojej mobilnej platformy diagnostycznej Gentomec®ID oraz panelu RP5-PLEX do wykrywania infekcji układu oddechowego w Europie, zawierając umowę z ForLab SA. Forlab jest drugim, po greckiej firmie Atropos, dystrybutorem flagowej platformy Spółki. ForLab został wyłącznym partnerem handlowym firmy Genomtec w Belgii, Holandii i Luksemburgu. Firma uzyskała niedawno certyfikat CE-IVD, który umożliwia jej sprzedaż nowo zarejestrowanego rozwiązania w 27 krajach Unii Europejskiej, a także w Islandii, Norwegii i Liechtensteinie.

W ramach umowy, Forlab będzie odpowiedzialny za penetrację rynku, wsparcie sprzedaży i promocję produktów w regionie krajów Beneluksu. Minimalne wartości zakupu analizatorów Genomtec®ID i kart reakcyjnych (testów RP5-PLEX) będą co roku weryfikowane.  ForLab SA specjalizuje się w imporcie i dystrybucji produktów diagnostyki klinicznej oraz sprzętu laboratoryjnego i odczynników z całego świata do Belgii, Holandii i Luksemburga. Spółka została założona w 1982 roku, a jej siedziba mieści się w Brukseli. Klientami ForLab są przede wszystkim laboratoria i szpitale akademickie, a także mniejsze podmioty medyczne i ogólne, takie jak uniwersytety, instytuty, laboratoria rządowe, kontraktowe organizacje badawcze, firmy farmaceutyczne i biotechnologiczne. 

- Cieszę się z zainteresowania rynku naszym przełomowym rozwiązaniem oraz z dołączenia ForLab do naszej rodziny dystrybucyjnej. ForLab jest bardzo cennym partnerem, posiadającym rozległe kontakty w Belgii, Holandii i Luksemburgu, co pomoże nam w zdobyciu pierwszych użytkowników na rynku europejskim. Uzyskanie certyfikatu CE-IVD będzie pomocne w pozyskaniu kolejnych partnerów handlowych w kolejnych krajach, na co czekamy z niecierpliwością  – powiedział Charudutt Shah, Chief Business Development Officer.

8 czerwca 2022 r. firma Genomtec ogłosiła uzyskanie znaku CE-IVD dla swojego sztandarowego rozwiązania - Genomtec®ID Respiratory Panel 5-Plex (RP5-PLEX). Jest to jedyny panel diagnostyczny tego typu, który jednocześnie bada obecność 5 wirusów i bakterii w tym samym teście dostępny obecnie w Europie. Panel Genomtec®ID RP5-PLEX wykrywa wirusy grypy A i B, RSV (Respiratory Syncytial Virus), SARS-CoV-2 oraz atypowe bakterie Mycoplasma pneumoniae i Chlamydophila pneumoniae. Analizator Genomtec®ID, do którego wkłada się kartę reakcyjną (panel testowy) wraz z próbką pacjenta do badania genetycznego, jest jednym z najmniejszych przenośnych urządzeń do badań genetycznych na świecie.

Redakcja

Reklama AEC

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.