• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI11.0%
Bezrobocie5.4%
PKB7.3%
Stopa ref.4.5%
WIBOR3M5.95%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Oferty publiczna akcji Proglas SA została wydłużona do 23 listopada br.

Spółka Proglas S.A. wydłuża termin przyjmowania zapisów na akcje w ramach prowadzonej obecnie oferty publicznej akcji serii D. Obecnie trwająca druga transza została wydłużona do 23 listopada 2021 r. Dzięki temu zainteresowani inwestorzy mają wydłużony czas na podjęcie decyzji o inwestycji.

 

W ramach oferty publicznej akcji Proglas S.A. chce pozyskać łącznie do 2 mln zł. Środki z emisji Proglas S.A. zamierza przeznaczyć na częściowe sfinansowanie potencjalnej akwizycji podmiotu z branży, co wpłynie na umocnienie pozycji Spółki na rynku oraz zapewni dodatkowe zdolności realizacji zleceń. Dokument Ofertowy zawierający szczegółowe informacje oraz parametry związane z ofertą publiczną akcji serii D został opublikowany na stronie internetowej Spółki (emisja.proglas.net.pl).

- Postanowiliśmy przychylić się do oczekiwań części inwestorów i wydłużyliśmy czas trwania drugiej transzy oferty do 23 listopada br. Jest to ostatni dzwonek dla inwestorów do wzięcia udziału w emisji. Wysoka inflacja może zachęcać inwestorów do ochrony swojego kapitału również poprzez alokowanie środków na rynku kapitałowym. Uważam, że wzięcie udziału w naszej ofercie będzie świetnym sposobem na zdywersyfikowanie portfela. Jako Proglas nie zwalniamy tempa i intensyfikujemy działania w celu pozyskania nowych kontraktów. Po jednym z takich spotkań złożyliśmy ofertę, która może dotyczyć dostarczenia nawet 50 tys. luster rocznie. Dodatkowo w najbliższym czasie zamierzamy zwiększyć swoją działalność na rodzimym rynku, co pozwoli nam zdywersyfikować geograficznie przychody. - Robert Tkacz, prezes zarządu Proglas S.A.

28 października br. ruszyła oferta publiczna akcji serii D Proglas S.A., a od 2 listopada br. Spółka rozpoczęła przyjmowanie zapisów na akcje w ramach pierwszej transzy, która była skierowana do oznaczonych indywidualnie inwestorów. Natomiast od 9 listopada br. trwa druga transza, skierowana do wszystkich zainteresowanych. Cena emisyjna akcji serii D Proglas S.A. została ustalona na poziomie 9,00 zł za jedną akcję. Minimalna wartość zapisu w drugiej transzy wynosi 330 szt. akcji, czyli ok. 3 tys. zł. W ramach trwającej oferty publicznej akcji inwestorzy mogą objąć nie więcej niż 222.230 akcji nowej emisji serii D, które po ich rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym będą stanowiły 17,3 proc. w kapitale zakładowym Spółki.

Po trzech kwartałach br. Spółka wypracowała 3,17 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza aż 44 proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Przychody przełożyły się na 586 tys. zł zysku netto. Zgodnie z opublikowanymi prognozami Spółka przewiduje zamknąć przyszły rok na poziomie 4,10 mln zł przychodów, co przełoży się na 739 tys. zł zysku.

Po zakończeniu oferty publicznej akcji serii D i rejestracji akcji nowej emisji w Krajowym Rejestrze Sądowym, Proglas S.A. chce rozpocząć proces wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect. Po spełnieniu przez Spółkę wszelkich formalnych wymogów, Spółka planuje złożyć wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect do końca 2 kw. 2022 r.

Redakcja

Reklama AEC

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Media Platform Sp. z o.o. Nr KRS 0000489451
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.