• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

MedApp planuje przejście na główny rynek GPW

Zarząd spółki MedApp S.A. szacuje, że debiut na głównym rynku GPW nastąpi w 2020 roku.  W tym roku Spółka zamierza złożyć prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego, w związku z przeniesieniem notowań. Wejściu na główny rynek GPW nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

- Pojawienie się na NewConnect było naszym pierwszym krokiem w stronę rynku kapitałowego, co w konsekwencji okazało się ważnym momentem dla biznesu Spółki. Potencjał naszej technologii został dostrzeżony przez inwestorów, szczególnie tych działających w branży healthcare. Chcemy otworzyć się na nowe grupy inwestorów, w tym zagranicznych, którzy już dzisiaj interesują się naszymi rozwiązaniami technologicznymi. Wiemy, że obecność na rynku alternatywnym jest dla wielu z nich przeszkodą w zainwestowaniu w nasze akcje, dlatego chcemy przenieść nasze notowania na rynek regulowany – poinformował Mateusz Kierepka, prezes zarządu MedApp S.A.

MedApp S.A. intensywnie pracuje nad ekspansją zagraniczną swoich rozwiązań technologicznych. W tym zakresie ma już pierwszą umowę na dystrybucję systemu telemedycznego CarnaLife w krajach nadbałtyckich. Spółka pracuje nad kolejnymi kierunkami zarówno w Europie, Azji jak i USA.

Bardzo duże znaczenie w ekspansji zagranicznej ma współpraca technologiczna z Microsoft, który kładzie coraz większy nacisk na rozwiązania IT w służbie ochrony zdrowia. Satya Nadella, szef Microsoftu w ostatnim liście do akcjonariuszy wymienił MedApp jako jedną z firm z którą współpracuje w zakresie technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR) Microsoft HoloLens. Spółka przygotowuje się do wejścia ze swoimi rozwiązaniami na rynek amerykański, co będzie możliwe dopiero po uzyskaniu certyfikacji FDA. Obecnie wniosek złożony przez MedApp jest procedowany przez amerykański urząd.

Ponadto, spółka prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie dystrybucji swoich systemów do Arabii Saudyjskiej, Kataru oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wprowadzenie CarnaLife i CarnaLife Holo jest możliwe dzięki posiadanej przez spółkę Certyfikacji Europejskiej, honorowanej również w tamtym regionie.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.