• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
Debiut: MOONLIT (MLT) Kurs: 3,0451,75% Kupno: 3,04 Sprzedaż: 3,19
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Parcel Technik negocjuje z międzynarodową firmą spedycyjną

Spółka Parcel Technik S.A. poinformowała o toczących się negocjacjach z jedną z międzynarodowych firm spedycyjnych, które dotyczą budowy sieci skrytkomatów w Polsce. Ewentualne porozumienie ma dotyczyć sprzedaży lub najmu produkowanych przez Parcel Technik sktrytkomatów oraz ich obsługi. Firmy negocjują również  warunki dotyczące poszukiwania kolejnych lokalizacji skrytkomatów.

Dzięki ewentualnej umowie Parcel Technik może zyskać strategicznego partnera w zakresie budowy ogólnopolskiej sieci tanich automatów do odbioru przesyłek. Skrytkomaty, które są autorskim pomysłem spółki zapewniają wydawanie i przyjmowanie przesyłek za pomocą systemu zamków szyfrowych bez konieczności podłączenia maszyny do źródła prądu czy też sieci GSM. Równolegle firma samodzielnie rozwija sieć w Polsce, aktywnie poszukuje jednak również partnerów, dzięki którym możliwe będzie przyspieszenie tej budowy.

– „Rozpoczęte negocjacje nie oznaczają rezygnacji z budowy własnej sieci. Jesteśmy otwarci na współpracę z wieloma firmami kurierskimi i spedytowami, którzy są zainteresowani budową własnych punktów odbioru przesyłek. Liczymy że dzięki rozpoczętym negocjacjom uda nam się przyspieszyć budowę ogólnopolskiej sieci. Dzięki ewentualnym porozumieniom ze spedytorami chcemy budować sieć małych, tanich maszyn do wydawania przesyłek, które mogą być alternatywą dla obecnych na rynku rozwiązań. Wierzymy że nasza wizja taniej przesyłki opartej na naszych rozwiązaniach jest możliwa do realizacji, a klienci zamawiający towary w krajowych i zagranicznych sklepach i serwisach będą mogli już wkrótce skorzystać z nowej formy odbioru przesyłek” – mówi prezes Parcel Technik, Agnieszka Zemsta.

Parcel Technik we współpracy z firmą Excelot zrealizował w ub.r. w Izraelu program pilotażowy, który pokazał bardzo duży potencjał w zakresie obsługi handlu z popularnych kierunków jakimi są Chiny czy USA. Efektem tych doświadczeń było zawarcie porozumień z ośrodkami uczelniami z dostępem do szerokiej grupy docelowej zainteresowanej dokonywaniem zakupów z różnego rodzaju platform handlowych. Dzięki rozpoczętym negocjacjom w ramach ewentualnej współpracy z międzynarodową firmą spedycyjną te lokalizacje mogą być jednymi z pierwszych, gdzie pojawią się nowe maszyny.

– „Jesteśmy przekonani że negocjowany model współpracy jest optymalny dla obu stron i daje on szansę na wykorzystanie naszego potencjału na stworzenie zupełnie nowej jakości w zakresie kosztów na rynku dystrybucji przesyłek. Obecne uwarunkowania rynkowe pokazały nam, że bez strategicznego partnerstwa z poszczególnymi firmami obecnymi na budowa sieci dystrybucji przesyłek będzie bardzo czasochłonna”– podsumowuje  prezes Parcel Technik.

Prowadzone negocjacje, jak poinformowała w komunikacie spółka dotyczą sprzedaży lub najmu przez Parcel Technik, wdrożenia przez systemu do obsługi skrytkomatów, świadczenia przez Parcel Technik usług gwarancyjnych i poszukiwania lokalizacji dla kolejnych skrytkomatów

Midven poinformowała w ostatnim czasie o zmianie strategii w której zakłada rozwój w oparciu o współfinansowanie produkcji gier komputerowych oraz inwestowaniu w spółki samodzielnie zajmujące się produkcją gier.  Grupa poinformowała również że w związku ze zmianą strategii rozważa zmianę nazwy spółki oraz że będzie w dalszym ciągu wspierał podmioty znajdujące się portfolio Emitenta, tj. Bookre sp. z o.o. Parcel Technik S.A. oraz Medard S.A.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.