• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

BioMaxima rozpoczeła produkcję w Lublinie

BioMaxima S.A. uzyskała prawomocne pozwolenie na użytkowanie nowego Zakładu Produkcyjnego oraz Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR) w Lublinie. Spółka rozpoczęła w nowym Zakładzie produkcję podłóż mikrobiologicznych, które dotychczas były wytwarzane w jej zakładach w Warszawie oraz w Gdańsku.

Do nowego Zakładu w Lublinie przeniesiono istniejące linie produkcyjne oraz uzupełniono je o nowe urządzenia, które poprzez automatyzację kolejnych procesów pozwolą znacznie zwiększyć wydajność w porównaniu do dwóch likwidowanych lokalizacji w Warszawie oraz Gdańsku, a także umożliwią rozszerzenie asortymentu o nowe pozycje. Nowe wyroby, takie jak płytki dip-slide czy suplementy podłoży mikrobiologicznych, zaspokoją popyt u obecnych klientów Spółki na dystrybuuowane już towary. Dzięki wyższej marży uzyskiwanej ze sprzedaży wyrobów, uruchomienie produkcji w nowym Zakładzie przełoży się na wyższą rentowność oraz na umocnienie pozycji rynkowej BioMaxima S.A. w jej głównych kategoriach handlowych.

„Umowy na budowę nowych obiektów w Lublinie zawarliśmy 8 września 2017 roku. Tak więc, mimo niespełna trzymiesięcznego opóźnienia, nowy Zakład Produkcyjny oraz CBR zrealizowaliśmy w rekordowym tempie jedenastu miesięcy. W tym samym czasie  dokonaliśmy zakupu nowych maszyn i urządzeń, wdrożyliśmy nowy system identyfikacji wizualnej i rozpoczęliśmy wdrażanie systemu informatycznego. Po zakończeniu migracji wszystkich procesów produkcyjnych do nowego zakładu możemy oczekiwać efektów tej intensywnej pracy w postaci polepszenia wskaźników finansowych już w perspektywie ostatniego kwartału tego roku.” - wyjaśnia Łukasz Urban, Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe w Lublinie będzie skoncentrowane przede wszystkim na następujących projektach: rozbudowie rodziny analizatorów biochemicznych serii BM, w pierwszej kolejności o automatyczny analizator biochemiczny o wydajności 300 testów na godzinę, dysponujący stacją do mycia kuwet. W dalszej kolejności będą rozwijane i doskonalone istniejące rozwiązania m.in. związane z internetowym modułem serwisowym; kontynuacji prac nad rozwojem i wdrożeniem do masowej produkcji pełnej palety testów do oznaczania minimalnego stężenia hamującego antybiotyku (MIC) według nowatorskiej metody opracowanej na UMCS na zlecenie BioMaxima; zwiększeniu asortymentu i skalowaniu produkcji szybkich testów diagnostycznych (POCT); opracowaniu nowych podłoży, w tym płynów do hodowli komórkowych i suplementów podłóż mikrobiologicznych.

W sierpniu br. BioMaxima S.A. podpisała umowę o wyłącznej dystrybucji w Polsce rewolucyjnej platformy Accelerate Pheno™ przeznaczonej do szybkiej identyfikacji patogenów i oznaczenia ich wrażliwości na antybiotyki w leczeniu sepsy, która pozwala lekarzom optymalizować terapię antybiotykową średnio o 24 do 40 godzin szybciej niż dotychczas dostępne najszybsze metody diagnostyczne. 

Super User

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.