• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

HORTICO S.A. ma umowę ze Ścinawą na rozwój terenów zieleni miejskiej

HORTICO S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się zaopatrzeniem ogrodnictwa, podpisała umowę z Gminą Ścinawa na roboty budowlane w formule zaprojektuj i wybuduj w ramach kontraktu rewitalizacji Ścinawy poprzez rozwój terenów zieleni miejskiej. Wartość zawartej umowy wynosi 18,43 mln zł brutto.

Przedmiotem  zamówienia jest zagospodarowanie i rewaloryzacja układu zieleni miasta Ścinawa, w tym m.in. zwiększenie obszarów zieleni poprzez adaptacje obszarów zieleni niezagospodarowanej rekreacyjnie z małą ilością roślin, rekonstrukcje zabytkowych szpalerów drzew zielni przyulicznej oraz wykonanie pasów zieleni izolacyjnej wzdłuż dróg. Celem tego projektu jest polepszenie warunków środowiskowych, warunków życia mieszkańców Ścinawy poprzez zwiększenie powierzchni zieleni przyczyniającej się do poprawy jakości powietrza, chroniącej przed zanieczyszczeniami i hałasem. Duże znaczenie ma także ochrona dóbr kultury i przyrody, aspekty estetyczne oraz równie ważne aspekty społeczne, m.in. udostępnienie mieszkańcom miasta przestrzeni do wypoczynku, rekreacji i uprawiania sportów.

HORTICO S.A. posiada bardzo doświadczoną kadrę menadżerską oraz inżynierską dla realizacji tego zadania, a ponieważ kontrakt realizowany jest w formule „zaprojektuj i wybuduj” to Spółka zaangażowała także swój własny zespół projektantów. Zarząd HORTICO S.A. jest przekonany, że projekt w Ścinawie wpłynie pozytywnie na wyniki finansowe Spółki.

Od dwóch lat konsekwentnie rozwijamy w Spółce Dział  Budowy i Zagospodarowania Terenów Zielonych i realizujemy w tym obszarze coraz więcej projektów, posiadamy bowiem niezbędne kompetencje oraz zasoby. Dotychczas prowadziliśmy głównie projekty dla deweloperów. Umowa ze Ścinawą to pierwsze tak duże przedsięwzięcie, którego wartość przekracza 18 mln zł brutto. Zamierzamy w dalszym ciągu rozwijać ten obszar biznesowy i realizować coraz więcej tak znaczących projektów. W ten sposób będziemy mogli wypełniać założenia naszej strategii rozwoju i zwiększać wartość całej Grupy HORTICO S.A. - komentuje Paweł Kolasa, Prezes Zarządu Spółki HORTICO S.A.

HORTICO S.A. będzie dążyło do tego, aby zostać znaczącym graczem w branży budowy terenów zieleni. W pierwszym etapie ma to nastąpić na Dolnym Śląsku z możliwością dalszego rozwoju o inne lokalizacje Grupy Kapitałowej w Polsce. Jest to bowiem bardzo perspektywiczny segment biznesowy, który może przyczynić się do dalszego wzrostu wartości całej Grupy.

W tym roku Spółka wypłaciła dywidendę z zysku za 2017 r. w wysokości 0,05 zł na akcję. W ten sposób Emitent podtrzymał dotychczasową politykę dywidendową, zakładającą coroczne dzielenie się wypracowanym zyskiem z Akcjonariuszami.

HORTICO S.A. jest dystrybutorem zajmującym się sprzedażą artykułów ogrodniczych i prowadzi działalność biznesową w dwóch obszarach: „profi” oraz „hobby”. W ramach pierwszego z nich Spółka zaopatruje w środki produkcji działy specjalne w branży ogrodniczej, a realizowana sprzedaż w tym segmencie odbywa się w kraju oraz zagranicą. Z kolei w obszarze „hobby” HORTICO prowadzi sprzedaż hurtową poprzez własne hurtownie we Wrocławiu, Lublinie, Rzeszowie i Kaliszu oraz detaliczną we własnych centrach ogrodniczych w Warszawie, Lublinie, Ożarowie Mazowieckim, a także własnym obiekcie PSB Mrówka prowadzonym na zasadzie franczyzy. Grupa HORTICO prowadzi także sklepy internetowe. W dniu 31.03.2015 r. Spółka sfinalizowała transakcję nabycia Przedsiębiorstwa PNOS, które jest znaczącym graczem na rynku nasion w Polsce.

Adam Witczak

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.