• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Graphic S.A. zrealizuje nowe inwestycje w Gdyni

Graphic S.A., podpisała dwie przedwstępne warunkowe umowy zakupu nieruchomości gruntowych zlokalizowanych w Gdyni. Spółka zamierza zrealizować na nich projekty deweloperskie w zakresie budownictwa mieszkaniowego.

Emitent zawarł przedwstępną warunkową umowę nabycia nieruchomości gruntowej o łącznej powierzchni 0,757 ha, która jest położona w Gdyni Oksywiu. Graphic S.A. planuje zrealizować na niej deweloperską inwestycję mieszkaniową o PUM na poziomie ok. 1.100 m2, która będzie obejmowała 15-16 mieszkań i minimum 16 miejsc postojowych w garażu. Działka znajduje się w bardzo ciekawej okolicy i jest objęta Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego - funkcja zabudowy wielorodzinnej. Wartość umowy nabycia nieruchomości gruntowej wynosi 900 tys. zł, a termin na zawarcie umowy przyrzeczonej został określony do dnia 01.02.2019 r. Zarząd Spółki bardzo dobrze ocenia potencjał dla nowej inwestycji i liczy, że jej realizacja pozwoli na osiągnięcie bardzo wysokiej rentowności.

„Z naszych wyliczeń wynika, iż marżowość całej inwestycji będzie kształtowała się w okolicach 38% lub nawet będzie wyższa. Wnioskujemy to nie tylko z doskonałej lokalizacji całej inwestycji, ale także z faktu, iż cenę za sprzedaż poszczególnych lokali oparliśmy o średnią rynkową tego regionu, a jak wiadomo ceny za metr kwadratowy nieruchomości w każdym kwartale są coraz wyższe ze względu na duży popyt na tego typu inwestycje.” - komentuje Michał Krzyżanowski, Prezes Zarządu Spółki Graphic S.A.

Graphic S.A. podpisała także przedwstępną warunkową umowę nabycia nieruchomości gruntowej o łącznej powierzchni sięgającej 0,0562 ha, zlokalizowanej przy ul. Sochaczewskiej 7 w Gdyni - Mały Kack. Spółka chce przeprowadzić na nabytej nieruchomości deweloperską inwestycję mieszkaniową z widokiem na Gdynię o PUM wynoszącym ok. 450 m2, obejmującą 7-8 mieszkań. Całkowita wartość umowy nabycia nieruchomości gruntowej wynosi 800 tys. zł, a termin na zawarcie umowy przyrzeczonej został wyznaczony do dnia 31.08.2018 r. Zdaniem Zarządu Graphic S.A. kolejna inwestycja deweloperska w Gdyni pozwoli umacniać pozycję rynkową Spółki oraz wpłynie pozytywnie na jej wyniki finansowe i budowanie wartości.

„Jeśli chodzi o inwestycję przy Sochaczewskiej 7 to z pewnością znajdzie ona nabywców wśród wymagających klientów. Mamy bardzo ciekawy projekt architektoniczny, nowoczesny, ale zarazem bardzo funkcjonalny, który wyróżnia się na tle innych inwestycji deweloperskich w tym rejonie.” - dodaje Prezes Krzyżanowski.

W maju 2018 r. Sąd zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji 2.727.500 akcji serii D. Emisja akcji serii D została przeprowadzona w drodze subskrypcji prywatnej poprzez zaoferowanie WOLFS CORPORATION S.A. z siedzibą w Chorzowie łącznie 2.727.500 sztuk akcji zwykłych imiennych serii D po cenie emisyjnej wynoszącej 2,00 zł za akcję, a więc za łączną cenę 5.455.00,00 zł za wszystkie akcje, w zamian za wniesienie przez ten podmiot wkładu niepieniężnego poprzez przeniesienie własności zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki WOLFS CORPORATION S.A. W skład wniesionego przedsiębiorstwa wchodzi pięć nieruchomości położonych w Katowicach i Chorzowie.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.