• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

JR Holding podpisuje list intencyjny w sprawie współpracy z SETANTA ASI

Spółka JR HOLDING S.A. podpisała list intencyjny w sprawie współpracy z SETANTA ASI S.A. - spółką notowaną na rynku regulowanym GPW w Warszawie. Oba podmioty zamierzają współpracować w wielu obszarach w celu osiągnięcia zysków oraz wzrostu wartości.

Zgodnie z założeniami podpisanego listu intencyjnego JR HOLDING S.A. oraz SETANTA ASI S.A. zamierzają współpracować na poziomie operacyjnym, biznesowym oraz kapitałowym. Głównym celem planowanej współpracy jest osiągnięcie przez obie spółki korzyści oraz zysków z wspólnie prowadzonych działań, które przełożą się pozytywnie na ich wyniki finansowe oraz na wzrost wartości. Obie strony będą dążyły do wykorzystania w jak największym stopniu swoich kompetencji, doświadczeń, know-how oraz obecności na rynku publicznym, aby wspólnie osiągnąć efekty synergii i efekty skali.

„Bardzo optymistycznie oceniam potencjał dla naszej współpracy ze spółką SETANTA ASI S.A., która jest notowana na GPW w Warszawie. Wspólnie dostrzegliśmy kilka obszarów do kooperacji, dzięki czemu obie spółki powinny odnieść znaczące korzyści. Posiadamy dobrze uzupełniające się kompetencje, których odpowiednie wykorzystanie może pozwolić nam wspólnie realizować perspektywiczne projekty inwestycyjne, zwiększając w ten sposób wartość obu spółek. Dzięki obecności obu podmiotów na rynku publicznym oraz dużemu doświadczeniu kadry menadżerskiej łatwiej będzie nam prowadzić nowe przedsięwzięcia biznesowe.” - komentuje January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR HOLDING S.A.

SETANTA ASI S.A. oraz JR HOLDING S.A. będą angażować się kapitałowo w spółki publiczne notowane na rynku NewConnect oraz na rynku regulowanym GPW w Warszawie, które posiadają wysoki potencjał do osiągnięcia wzrostu wartości oraz generowania ponadprzeciętnych zwrotów z inwestycji, poprzez zakup znacznych pakietów ich akcji. Podjęte działania będą zgodne z polityką inwestycyjną obu podmiotów.

SETANTA ASI S.A. to konsekwentnie budowana Grupa Kapitałowa (Jednostka Inwestycyjna), skoncentrowana na trzech obszarach: projekty globalne, projekty lokalne oraz nieruchomości. Spółka zadebiutowała na Głównym Rynku GPW w styczniu 2017 r., przechodząc na niego z rynku NewConnect, na którym była notowana od stycznia 2013 r. Głównym celem Spółki jest długoterminowy wzrost wartości jej aktywów netto. Zarząd SETANTA ASI S.A. podjął w lutym 2018 r. decyzję o przeanalizowaniu opcji strategicznych dla Spółki, które mogą umożliwić jej kapitałowe wzmocnienie.

Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.