• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

ABS Investment - 4 miliony zysku na koniec roku.

Spółka ABS Investment S.A. zakończyła 2017 r. zyskiem netto w wysokości ponad 4,06 mln zł i znacząco przekroczyła swoją prognozę finansową w tym zakresie. Spółka koncentruje się na efektywnym zarządzaniu portfelem inwestycyjnym oraz analizuje możliwość połączenia z Beskidzkim Biurem Consultingowym S.A.

W samym tylko 4 kw. 2017 r. Emitent wypracował 2.755 tys. zł zysku netto i jak co roku to ostatni kwartał zadecydował o realizacji rocznej prognozy finansowej. Roczny wynik finansowy ABS Investment S.A. w 2017 r. był najlepszy w całej historii i wyższy o ponad 26% od zysku netto osiągniętego w 2016 r., kiedy to wyniósł on 3.215 tys. zł. Na koniec 2017 r. suma bilansowa Spółki przekroczyła 36 mln zł, co jest dla niej rekordowym poziomem. Z kolei wartość przychodów finansowych w minionym roku sięgnęła ponad 6.340 tys. zł, co nie pozostało bez wpływu na wysokość rocznego zysku netto. W ten sposób ABS Investment S.A. zrealizowała założone prognozy finansowe. Zysk brutto Emitenta na 1 akcję za 2017 r. wyniósł ok. 0,64 zł, czyli 128,06% dolnej granicy prognozy, a wartość aktywów na jedną akcję wyniosła ok. 4,46 zł, czyli 99,11% dolnej granicy. Zarząd Spółki bardzo dobrze ocenia osiągnięte wyniki finansowe i zamierza podtrzymać ich wyraźny wzrost w kolejnym roku.

„Bardzo dobre wyniki w uzyskane w 2017 roku to efekt konsekwentnie realizowanej od lat strategii polegającej na budowaniu mocno zdywersyfikowanego portfela, w którym znajdują się głownie podmioty o dobrej sytuacji finansowej, ze znacznym udziałem firm wypłacających dywidendę. Strategia ta pozwoliła wypracować w ciągu ostatnich 3 lat 13 mln zł zysku brutto, co wydaje się być ewenementem wśród firm działających w tym samy segmencie rynku co ABS. Staram się bardzo mocno współpracować z większością spółek portfelowych w zakresie budowania strategii rozwoju, zarządzania finansami, oceny sytuacji rynkowej czy planowaniu fuzji lub przejęć. W mojej ocenie projektów inwestycyjnych bardzo dużą wagę mają kwalifikacje kadry zarządzającej oraz jej relacje z akcjonariuszami. Zawsze wyznaczam sobie najwyższe cele i wierzę w utrzymanie pozytywnego trendu w zakresie wyników również w tym roku.” - podkreśla Sławomir Jarosz, Prezes Zarządu Spółki ABS Investment S.A.

ABS Investment S.A. zakończyła 3-letni okres inwestycyjny, polegający na budowie portfela inwestycyjnego w oparciu o ściśle określone kryteria ilościowe oraz jakościowe. W jego skład na koniec 2017 r. wchodziły 23 spółki notowane na rynku regulowanym lub alternatywnym oraz udziały i akcje nienotowane 13 podmiotów. Całkowita wartość portfela inwestycyjnego wyniosła ponad 31,18 mln zł, w tym akcje spółek publicznych stanowiły ok. 28,1 mln zł. Obecnie aktywność biznesowa Emitenta jest skoncentrowana tylko i wyłącznie na działalności inwestycyjnej, co wynika z regulacji o alternatywnych spółkach inwestycyjnych. Natomiast działalność usługowa i handlowa została wygaszona, ale jej wznowienie jest możliwe w nowym i powołanym do tego celu podmiocie. Ważnym strumieniem przychodowym dla ABS Investment S.A. były w 2017 r. uzyskane dywidendy oraz odsetki. Spółka utrzymuje również bardzo stabilny model biznesowy i finansowy, a poziom finansowania jej działalności kapitałem obcym jest nadal bardzo niski. Uwzględniając wyniki finansowe za 4 kw. 2017 r. wskaźnik C/Z Emitenta spadł poniżej 3,0, a wskaźnik C/WK kształtuje się na poziomie ok. 0,4.

„Portfel inwestycyjny ABS nie będzie się tak dynamicznie rozrastał jak w poprzednich latach. Osiągnęliśmy wysoki poziom nasycenia szczególnie jeżeli chodzi o ilość spółek w portfelu. Współpraca i nadzór nad tak dużą liczbą podmiotów to ogromne wyzwanie organizacyjne. Oczywiście analizujemy również nowe projekty inwestycyjne i tylko w tym roku pojawiły się w portfelu dwie nowe pozycje, ale raczej będę dążył do przetasowań w portfelu niż do zwiększania liczby pozycji inwestycyjnych. Bardzo istotny jest fakt, że od 5 lat rozwój odbywa się w oparciu o wypracowane zyski z niewielkim udziałem długu i bez konieczności podwyższania kapitału w drodze nowych emisji akcji. Uważam, że akcje ABS są skrajnie niedoszacowane na rynku, co moim zdaniem wynika z trzech powodów: słabości rynku NewConnect, braku sentymentu do spółek o profilu ABS i historycznych uwarunkowań w akcjonariacie ABS. Mam nadzieję, że ta sytuacja się wkrótce zmieni.” - zakończył Prezes Jarosz.   

W styczniu br. Zarząd ABS Investment S.A. poinformował, że po przeprowadzonych rozmowach z Zarządem notowanej na rynku NewConnect spółki Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A. (BBC) podjął decyzję o przeanalizowaniu opcji strategii rozwoju Spółki polegającej na możliwości stworzenia Grupy Kapitałowej z BBC jako podmiotem zależnym lub połączenia się z BBC w drodze przejęcia tej spółki, przy uprzednim wydzieleniu działalności doradczej do podmiotu zależnego. Decyzja o możliwości przeanalizowania opcji strategicznych podyktowana jest perspektywą usystematyzowania działalności Spółki jako funduszu oraz pozyskania podmiotu świadczącego usługi doradcze dla przedsiębiorstw. Ostateczna decyzja podjęta zostanie po dokładnym przeanalizowaniu skutków finansowo-operacyjnych oraz podatkowych obu koncepcji.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.