• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI1.6%
Bezrobocie6.6%
PKB5.1%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

SferaNET S.A. otrzyma dotację z POPC

Spółka SferaNET S.A. otrzymała informację o uwzględnieniu jej protestu w zakresie wniosku złożonego w ramach POPC Działanie 1.1 na obszar Bielski część A. Tym samym został on rekomendowany do podpisania umowy i Emitent otrzyma dofinansowanie na jego realizację w wysokości ponad 33,6 mln zł.

Spółka uzyskała informację o uwzględnieniu przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa złożonego przez nią protestu dotyczącego projektu budowy sieci światłowodowej w ramach Działania 1.1. Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - obszar BIELSKI część A. Komisja Oceny Projektów dokonała aktualizacji projektów wyłonionych do dofinansowania i z obecnej listy rankingowej wynika, iż SferaNET S.A. w obszarze Bielsko-Biała A jest podmiotem o najwyższej punktacji, co oznacza, że jej projekt jest rekomendowany do podpisania umowy. Całkowita wartość przyznanego dofinansowania dla Emitenta na realizację tego zadania wynosi ponad 33,6 mln zł. W ramach tego projektu Spółka zamierza wybudować sieć światłowodową (za wyjątkiem przyłączy do klientów) w powiecie bielskim oraz cieszyńskim o długości ok. 1.300 kilometrów.

„Otrzymanie tak wysokiej dotacji jest dla Spółki ogromną szansą. Nie ukrywam też, że będzie to potężne wyzwanie dla Spółki, ale równocześnie zwielokrotniony skok m.in. wartości przedsiębiorstwa czy liczby klientów. Początek realizacji może być trudny, ponieważ pojawi się sporo kosztów operacyjnych, które nie są kosztami kwalifikowanymi w dofinansowaniu. Mamy jednak dużą szansę na rozsądne finansowanie zewnętrzne, dlatego jestem pewna, że Spółka udźwignie to wyzwanie i będzie dominującym podmiotem na danym terenie.” - podkreśla Anna Stanaszek, Prokurent SferaNET S.A.

Wybranie projektu złożonego przez SferaNET S.A. należy uznać za ogromny sukces, zwłaszcza, że Spółka rywalizowała z bardzo mocnymi konkurentami. Na uwagę zasługuje również wysoki udział przyznanej dotacji w całym zadaniu inwestycyjnym, który sięga 78%. Realizacja tego projektu pozwoli Emitentowi umocnić pozycję rynkową na obszarze, gdzie będzie prowadzona inwestycja oraz umożliwi mu osiągnięcie dużo wyższej skali działalności po zakończeniu całego przedsięwzięcia. SferaNET S.A. stanie się tym samym atrakcyjnym podmiotem do przejęcia przez potencjalnego inwestora branżowego.

„Przyznaję, że proces dochodzenia do wyłonienia SferaNET jako podmiotu rekomendowanego do zawarcia umowy przebiegał jak thriller. Po otrzymaniu wyników wiedzieliśmy, że ekspert w ocenie popełnił oczywisty błąd. Regulamin konkursu jednak nie wstrzymuje zawarcia umów z wyłonionymi podmiotami z powodu prowadzenia ścieżki odwoławczej. Nasza determinacja i postawa pokazuje tylko, jakim jesteśmy zespołem oraz że potrafimy pracować pod presją czasu. Cieszę się jednak, że to nam przypadnie realizacja projektu w powiecie bielskim i cieszyńskim. Oczywiście to nigdy nie była tajemnica, że w przyszłości Spółka będzie na sprzedaż, po osiągnięciu odpowiedniej liczby klientów i wartości.” - zakończyła Anna Stanaszek.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Financial Markets Center Management Sp. z.o.o działa na rynku ogólnopolskim już od 2005 roku. W swojej ofercie posiada m.in. doradztwo strategiczne, walutowe oraz inwestycyjne.
NewWeb S.A. jest innowacyjną agencja PR, która świadczy szeroką gamę usług z zakresu PR, IR, a także marketingu.