• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

BioMaxima zapowiada kolejny udany rok

BioMaxima S.A. liczy na dalszą poprawę wyników finansowych dzięki rozwojowi eksportu oraz pozyskiwaniu kolejnych kontraktów w ramach wygrywanych przetargów. Emitent planuje także dalej poszukiwać atrakcyjnych podmiotów do akwizycji.

W minionym roku BioMaxima S.A. zwiększyła wartość eksportu swoich produktów o 42% w porównaniu z 2014 r. Ważnym rynkiem ekspansji zagranicznej będzie dla Spółki w najbliższym czasie Afryka, bowiem posiada ona bardzo duży potencjał wzrostu. Emitent dokonał także zmiany sposobu rozliczeń zagranicznych, wprowadzając euro do transakcji w Europie oraz dolary amerykańskie do transakcji poza Europą. BioMaxima S.A. zamierza kontynuować nadal swoją ofensywę przetargową, która dzięki wprowadzonym zmianom w połowie 2015 r. powinna być bardzo skuteczna. Spółka ma również w planach rozszerzenie swojej oferty o kolejne produkty.

Wydaje się, że właśnie zakończone targi w Dubaju pozwolą na pozyskanie kolejnych dystrybutorów naszych produktów. Podczas wystawy przeprowadzono bardzo dużo rozmów, a produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza te z segmentu mikrobiologii. Zwiększona sprzedaż oczywiście powinna się przełożyć na wynik finansowy.” - zaznacza Henryk Lewczuk, Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.

BioMaxima S.A. w dalszym ciągu zamierza realizować założenia przyjętej strategii rozwoju w zakresie konsolidacji rynku biotechnologicznego w Polsce. Emitent poszukuje potencjalnych podmiotów do przejęć i rozmawia od dłuższego czasu z dwoma spółkami, które wypracowują roczne przychody ze sprzedaży na poziomie 5-6 mln zł. Bardzo dynamicznie rozwija się także rumuńska spółka Roco Sistem S.R.L., w której BioMaxima S.A. posiada 90% udziałów. Plany Emitenta zakładają zmianę nazwy tego podmiotu na BioMaxima oraz wprowadzenie jego akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Bukareszcie.

Na rynku rumuńskim także rozmawiamy o akwizycji dwóch spółek. Podobnie jak na rynku polskim, również i tam zamierzamy iść drogą konsolidacji oraz wprowadzić spółki w perspektywie dwóch lat na Giełdę w Bukareszcie.” - dodaje Prezes Lewczuk.

BioMaxima S.A. wypracowała w 4 kw. 2015 r. 431 tys. zł zysku netto przy przychodach wynoszących 6.013 tys. zł. W całym 2015 r. Spółka miała 1.469 tys. zł zysku netto, a jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 21.965 tys. zł, podczas gdy rok wcześniej było to odpowiednio: 455 tys. zł oraz 20.441 tys. zł. Istotna poprawa wyników finansowych Emitenta wynika z mocnego rozwoju jego działalności na rynkach zagranicznych oraz wdrożenia działań w zakresie optymalizacji kosztów funkcjonowania.

BioMaxima S.A. jest polską firmą działającą w szeroko rozumianym obszarze biotechnologii na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest jednym z dwóch krajowych producentów odczynników do diagnostyki in vitro. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych takich jak m.in. Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog. Emitent zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.