• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

ABS Investmnet - nowy akcjonariusz

ABS Investment S.A. poinformowała o przekroczeniu progu 5% głosów na jej WZA przez Pana Marka Sobieskiego.

Po nabyciu w transakcjach sesyjnych na rynku NewConnect 5.000 szt. akcji ABS Investment S.A., Pan Marek Sobieski posiada obecnie 404.983 szt. akcji Spółki, które stanowią 5,06% kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na WZA. Wejście do akcjonariatu nowego inwestora jest potwierdzeniem skutecznej realizacji polityki inwestycyjnej Spółki oraz założeń jej strategii rozwoju. Stabilizacja struktury akcjonariatu jest także pozytywną informacją dla mniejszościowych akcjonariuszy.

Bardzo liczymy na dobrą współpracę z nowym akcjonariuszem. Pan Marek Sobieski posiada ogromne doświadczenie biznesowe i zarządcze. Dodatkowo, jako największy akcjonariusz Spółki, sam również poinformowałem o zakupach akcji i zwiększeniu mojego zaangażowania.” - stwierdza Sławomir Jarosz, Prezes Zarządu Spółki ABS Investment S.A.

ABS Investment S.A. przeprowadziło także transakcję częściowego wyjścia ze Spółki Agrotour S.A. sprzedając w umowie cywilnoprawnej 140.000 szt. akcji tego podmiotu. Przed dokonaniem sprzedaży, Emitent posiadał łącznie 274.000 szt. akcji stanowiących 9,96% udziałów w kapitale zakładowym i w ogólnej liczbie głosów na WZA. Po przeprowadzonej transakcji, udział ABS Investment S.A. w Agrotourze spadł do 4,96%.

Agrotour to jedna z 7 spółek przeznaczonych do sprzedaży. W tym roku spółka ta zniknie z portfela ABS, podobnie jak kilka innych. Koncentrujemy się obecnie na kilkunastu starannie wyselekcjonowanych projektach. Są to projekty, w których posiadamy największe zaangażowanie i w mojej ocenie potencjalna stopa zwrotu jest w ich przypadku znacznie wyższa niż w spółkach, które zostały przeznaczone do sprzedaży.”- dodaje Jarosz.

Na koniec 2014 r. w portfelu inwestycyjnym ABS Investment S.A., którego wartość wynosiła blisko 15,4 mln zł, znajdowało się 27 podmiotów. Wśród nich były spółki notowane na rynku NewConnect, spółki notowane na rynku regulowanym GPW w Warszawie oraz spółki niepubliczne, które dopiero planują zadebiutować na giełdzie. W najbliższym czasie Emitent zamierza kontynuować proces wychodzenia z kolejnych inwestycji kapitałowych, co przełoży się na dobre wyniki finansowe w nadchodzących kwartałach oraz pozwoli na uzyskanie środków niezbędnych do realizacji kolejnych projektów.

W 2015 roku powinniśmy zamknąć 7 projektów. W ich miejsce pojawią się za 3-4 nowe spółki. W I kw. br. portfel inwestycyjny został poszerzony o 2 pozycje: Spółkę niepubliczną BVT S.A. i jedną spółkę notowaną na rynku NewConnect. Możliwe jest także zwiększenie zaangażowania w kluczowych inwestycjach we współpracy z funduszami Venture Capital oraz inwestorami branżowymi. Spodziewam się, że 5 spółek z portfela wypłaci dywidendę z zysku za rok 2014, a 2-3 zmieni rynek notowań na główny parkiet. Podtrzymujemy strategię inwestycyjną, która zakłada oczekiwaną stopę zwrotu z poszczególnych inwestycji na poziomie powyżej 30% w skali roku oraz udział spółek dywidendowych w portfelu na poziomie do 25%. Oczywiście ABS też powinien regularnie wypłacać dywidendę w kolejnych latach, nie rezygnując jednocześnie ze skupu akcji własnych.” - zakończył Prezes Jarosz.


 

 

 

 

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.