• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

2C Partners rozważy ofertę publiczną

15 grudnia – to data najbliższego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w 2C Partners S.A. Kluczową kwestią nadchodzących obrad będzie pomysł emisji nowych papierów. Ile środków może pozyskać Spółka?

Z opublikowanego projektu uchwał wynika, że Emitent planuje dokonanie podwyższenia kapitału o kwotę do 130 tys. zł w ramach emisji do 1,3 mln instrumentów serii B, o nominale 0,1 zł każdy w drodze oferty publicznej. Cena emisyjna nie została jeszcze podana, aczkolwiek wiadomo, że jej wysokość nie spowoduje, że oferta przekroczy wartość 2,5 mln euro (wówczas nie trzeba będzie sporządzać prospektu emisyjnego, a jedynie memorandum).

Papiery mają być obejmowane tylko za wkłady pieniężne, a prawo poboru dla dotychczasowych inwestorów ma zostać wyłączone. Jak podano w dokumencie, umożliwi to efektywniejsze pozyskanie niezbędnych środków do kontynuowania planów inwestycyjnych.

Wówczas, w przypadku pełnego powodzenia emisji, kapitał 2C Partners wzrósłby do 1,28 mln zł i dzieliłby się na:

- 11.500.000 akcji serii A,

- 1.300.000 akcji serii B.

Nowe walory dawałyby ich właścicielom około 10,2 proc. udział w podwyższonym kapitale Spółki. Dodajmy, że docelowo miałyby one także ulec dematerializacji i zostać wprowadzone na parkiet NewConnect.

To jednak nie wszystko. Opublikowany porządek obrad zakłada bowiem również udzielenie zarządowi upoważnienia do podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę do 862.500 zł w ramach kapitału docelowego na okres do 3 lat od podjęcia uchwały. Dodatkowo, za zgodą rady nadzorczej, władze mogłyby zdecydować o wyłączeniu prawa poboru. Również za zgodą nadzoru, zarząd ustalałby cenę emisyjną.

 

Przypomnijmy, że w trzecim kwartale 2C Partners miał 3 mln zł obrotów, co jednak nie pokryło kosztów operacyjnych i przełożyło się na 310 tys. zł straty na sprzedaży. Na poziomie EBIT i netto widniał jednak zarobek – kolejno na poziomie 507 i 12 tys. zł. Spółka zanotowała bowiem dość spore koszty finansowe (odsetki od obligacji), a także wykazała bardzo wysoką stopę podatkową.

W ujęciu narastającym sytuacja jednak nadal prezentuje się bardzo dobrze, dzięki udanemu drugiemu kwartałowi. Po dziewięciu miesiącach Emitent ma 6,8 mln zł przychodów, 9,6 mln zł zysku operacyjnego i 6,8 mln zł czystego zarobku.  

Działalność 2C Partners polega na restrukturyzacji nieruchomości mieszkalnych.

Jacek Jarosz

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.