• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

CDE z nowymi środkami, kurs wzrasta

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Centrum Doradztwa Ekonomicznego S.A. zostało dokapitalizowane sporą kwotą pieniężną. Obecnie kurs Spółki rośnie już o 3,2 proc., przy wzmożonym obrocie.

Niemal trzy tygodnie temu zarząd Centrum Doradztwa Ekonomicznego S.A. przekazał bardzo ciekawy komunikat. Zgodnie z nim, Spółka zawarła list intencyjny z podmiotem ze Stanów Zjednoczonych, którego danych nie ujawniono. Chodziło m.in. o, to, że Emitent zyskał możliwość współpracy w zakresie reprezentacji i promocji polskich przedsiębiorstw na rynku publicznym oraz wśród instytucji finansowych w USA. To jednak nie wszystko. Inwestorów z pewnością jeszcze mocniej zaciekawiło to, że amerykańska firma zobligowała się także do dokapitalizowania Spółki z NewConnect kwotą do 0,5 mln zł. Dodatkowo, nie wykluczono dalszego napływu środków.

Wówczas pewną niewiadomą było głównie to, w jaki sposób dojdzie do przekazania wspomnianych środków. W najnowszym komunikacie bieżącym zarząd CDE rozwiał jednak wszystkie wątpliwości. Okazuje się bowiem, że amerykański podmiot przelał Spółce 510 tys. zł w ramach objęcia instrumentów serii F. Przypomnijmy, że papiery te wyemitowano jeszcze pod koniec czerwca na ówczesnym walnym zgromadzeniu. Emitent podwyższył wówczas kapitał o kwotę do 75 tys. zł poprzez emisję do 750 tys. walorów serii F, o nominale rzędu 0,1 zł każdy i cenie emisyjnej na poziomie 1,02 zł.

Oznacza to więc, że firma ze Stanów Zjednoczonych objęła 500 tys. akcji serii F, co daje jej nieco ponad 11 proc. udział w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu.

Jak informowaliśmy na początku, akcje Spółki dziś wyraźnie zyskują i jedna jest wyceniana przez rynek na 5,15 zł. To dość dużo, tylko w przeciągu ostatnich trzech miesięcy stopa zwrotu z instrumentów Centrum Doradztwa Ekonomicznego wyniosła niemal 330 proc.

 

Działalność Spółki obejmuje cztery obszary:

- pozyskiwania kapitału i emisji,

- fuzji i przejęć,

- due dilligence,

- działalności inwestycyjnej.

Jacek Jarosz

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.