• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

STOCKinfo wypełnia obowiązek

19 listopada ub.r. GPW nałożyła na Spółkę obowiązek sporządzenia analizy sytuacji finansowej i gospodarczej oraz perspektyw dalszego prowadzenia działalności. Ostatniego dnia grudnia Emitent przekazał wymagany dokument.

Ostatnimi czasy w Spółce zaszło sporo zmian. Dotychczas działała ona jako Agencja Komunikacji Zintegrowanej, która swoje usługi kierowała do podmiotów notowanych na GPW (głównie NewConnect). Oferta zawierała głównie działania z zakresu PR oraz IR. Wyniki po trzech kwartałach 2012 r., jak czytamy w raporcie, mogły podawać w wątpliwość zasadność dalszego funkcjonowania firmy. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku Emitent nabył jednak wszystkie udziały w NCF Group Sp. z o.o., w wyniku czego przedmiot działalności został rozszerzony o projektowanie i realizację działań marketingu bezpośredniego oraz shopper marketingu. Od czwartego kwartału 2012 roku Spółka publikować będzie wyniki skonsolidowane.

Z raportu wynika, że obecnie działalność grupy skupia się głównie na prowadzeniu akcji promocyjnych w punktach sprzedaży, organizacji konkursów, eventów i promocji konsumenckich. Odbywa się to poprzez spółkę zależną. Dodatkowo firma projektuje i realizuje programowy motywacyjne i lojalnościowe.

W raporcie za trzeci kwartał, narastający wynik STOCKinfo S.A. to 143 tys. zł przychodów ze sprzedaży i 369 tys. zł straty netto. Z kolei cały 2011 rok NCF Group zamknęła z wynikiem netto przekraczającym 520 tys. zł. Bieżące 9 miesięcy, a więc okres od stycznia do września, zamknął się z zyskiem na poziomie 148,6 tys. zł.

W raporcie autorzy informują, że przejęta Spółka we wszystkich okresach generowała zysk na każdym poziomie wyników, osiągając przy tym średnią rentowność na poziomie netto dla lat 2009-2011 w wysokości 6,28 proc. Podkreślają również, że struktura finansowa NCF jest zrównoważona, a działalność finansowana jest głównie ze środków własnych.

Jakie więc plany ma przed sobą Emitent? Strategia zakłada budowę grupy kapitałowej, w skład której mają wchodzić podmioty z różnych segmentów branży reklamowej. Umożliwi to m.in. przejęcie wykonywania funkcji wspólnych dla wszystkich firm przez jeden wyspecjalizowany podmiot, co pozwolić ma na ograniczenie ich kosztów funkcjonowania. Dodatkowo, w 2013 roku planowane jest przeniesienie notowań na parkiet regulowany GPW.

16 listopada 2012 roku na NWZA podjęta została uchwała w kwestii podwyższenia kapitału zakładowego o nie więcej niż 1,67 mln zł bez prawa poboru. Dzięki cenie emisyjnej na poziomie 0,12 zł, Spółka uzyskała z tego tytułu około 2 mln zł. Środki te przeznaczone zostaną na planowane przejęcia spółek z branży reklamowej.

 

STOCKinfo S.A. zadebiutowała na NewConnect w maju 2012 roku. Głównym akcjonariuszem Emitenta jest Lermacter Ltd., który kontroluje aż 96,92 proc. walorów.

Opublikowaną analizę sporządziła firma Capital Kopernik S.A. z Torunia.

Jacek Jarosz

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.