• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Eco modyfikatory asfaltu

Spółka Orzeł S.A. poinformowała w komunikacie EBI, że jej projekt „Ekologiczne modyfikatory asfaltu nowej generacji - badanie i rozwój technologii” uzyska dofinansowanie w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach działania 1.4 POIG „Wsparcie projektów celowych”. To oznacza otrzymanie blisko 5,9 mln zł, co pozwoli pokryć 74 proc. kosztów przedsięwzięcia.

W komunikacie przeczytać możemy, że „głównym celem projektu badawczego jest opracowanie w ramach zaplanowanych prac B+R innowacyjnej technologii produkcji ekologicznych modyfikatorów asfaltu na bazie materiałów uzyskiwanych z recyklingu opon”. Postanowiliśmy zapytać przedstawicieli spółki, w jaki sposób projekt ten będzie komercjalizowany. - Od pewnego czasu prowadzimy rozmowy z firmami dystrybuującymi konkurencyjne (droższe) produkty i nie wykluczamy wykorzystania ich sieci sprzedaży. W ostatnich tygodniach brałem również udział w konferencji TRANSNOISE 2012 dotyczącej tematyki hałasu na drogach i „rozpoznawałem rynek” – powiedział nam Jacek Orzeł, prezes zarządu Spółki.

Wstępne wyniki grupy kapitałowej Orzeł (w skład której wchodzą Orzeł S.A. i Astor S.A.) za okres od stycznia do końca września 2012 roku mówią o 17,946 mln zł przychodów. A jak nowy projekt przełoży się na wyniki finansowe? Trzeba będzie jeszcze trochę poczekać na rezultaty. - Realizacja projektu o którym pisaliśmy w ostatnim raporcie będzie trwała do 2014 roku i właśnie wtedy można spodziewać się pierwszych efektów finansowych. Nie wykluczamy jednak wcześniejszego zaangażowania kapitałowego w podmioty zajmujące się produkcją modyfikatorów asfaltu. Jeżeli zdecydujemy się na taką inwestycję, może to automatycznie przełożyć się na poprawę wyników finansowych – mówi Jacek Orzeł.

NewConnect oficjalnie wystartował jako rynek dla spółek innowacyjnych, rozwojowych, opracowujących i wdrażających nowe technologie. Rodzi się więc pytanie o to, w jaki sposób innowacyjne są nowe projekty Orzeł S.A. - Projekt badawczo rozwojowy zakłada trzy różne kierunki poszukiwania nowego rodzaju modyfikatora asfaltu. Jednym z nich jest zastosowanie tekstyliów z opon jako surowiec do produkcji modyfikatora – według naszej wiedzy – nikt na świecie nie wdrożył takiej produkcji w wydaniu przemysłowym – zapewnił nas prezes.

B. Garga

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.